Chorobę tą w skrócie nazywa się TIA. U osób, u których podejrzewa się wystąpienie tej choroby zaleca się przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego w dawce 75 mg na dobę. Trzeba też takiego pacjenta skierować na oddział kardiologiczny w celu przeprowadzenia kolejnych badań. Jak wiemy, aby nasz mózg mógł poprawnie pracować muszą mu zostać dostarczone niezbędne substancje takie jak tlen, glukoza i inne składniki odżywcze.

Dlatego jeśli dojdzie do zatamowania przepływu krwi przez naczynia doprowadzające je do mózgu może zaistnieć niedokrwienie. Winne tej chorobie mogą też być zaburzenia w pracy serca takie jak migotanie przedsionków. Zależnie od tego gdzie wystąpił zator mogą wystąpić różne objawy niedotlenienia mózgu. Najczęściej mamy doczynienia z zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi i wzroku. Objawy są podobne do udaru, ale nie do końca. Takie objawy ustępują w ciągu 24 godzin samoistnie. Ważna jest dokładna szpitalna diagnoza by nie pomylić tych chorób ze sobą, bo skutki mogą być strasznie poważne. Pierwszym badaniem, jakie powinno się wykonać jest tomografia komputerowa głowy. Standardowo wykonuje się też badanie dopplerowskie, czyli USG tętnic domózgowych by znaleźć zwężenia. Czasem wykonuje się też rezonans magnetyczny z dyfuzją.

Algodystrofia

Jeśli w przeszłości miałeś uraz nerwu obwodowego to uważaj, ponieważ istnieje ryzyko że dotknie cię tytułowa choroba. Jest ona bardzo uciążliwa, ponieważ sprawia ból podczas tak prostych czynności jak zakładanie ubrania czy mycie się. Zacznijmy od objawów algo dystrofii. Podstawowym objawem jest silny i stały ból, który wraz z czasem zamiast słabnąć to narasta. Do tego często tworzy się obrzęk. Czujemy ból w kończynie górnej, w całej lub tylko w jej części.

Więcej…

Wrzody żołądka – krótkie info

Wrzody żołądka zwykle odzywają się jesienią, wywołane są przez bakterię Helicobacter pylori. Można być nosicielem tego mikroba i nigdy nie zachorować. Osoby z wrzodami skarżą się na częsty ból żołądka, mdłości, wzdęcia, zgagę i odbijanie. W takim przypadku warto udać się do lekarza. Dzięki temu nie tylko lepiej się poczujemy, ale i pozbędziemy się choroby, zielona kawa Ślusarstwo . Jeśli chcesz pozbyć się objawów to po pierwsze usuń z jadłospisu wszystkie potrawy, które mogą drażnić śluzówkę żołądka.

Więcej…

Dlaczego tyjemy

Przyczyn tego zjawiska może być wiele. U jego podłoża nie leżą tylko dziedziczne geny czy nadmierne spożywanie posiłków. W ostatnim czasie świat obiegła informacja ze wpływ na tycie maja różne substancje, które mogą z zewnątrz wpływać do naszego organizmu a mówiąc szczegółowo do genów BLC4u . Przez to może dojść do zmodyfikowania naszych genów DNA. Zjawisko to ma występować u niemowląt i noworodków a nawet u płodów znajdujących się w brzuchu matki.

Więcej…

Gardłowe problemy

Jesienią i zimą znacznie częściej boli nas gardło, w 80% winne są wirusy. Namnażające się w nabłonku zarazki powodują złuszczenie jego wierzchniej warstwy, to powoduje jej uszkodzenie i doprowadza Dos tanu zapalnego. Powstaje przekrwienie i obrzęk. Jeśli chodzi o rodzaj wirusów to zimą, najczęściej nas atakują rinowirusy, wirus grypy, para grypy i jeszcze kilka innych. Niektóre z typów zapaleń jest stosunkowo łatwo rozpoznać ze względu na podobne symptomy.

Więcej…

Lecznicza moc warzyw

Zanim pójdziesz do apteki zastanów się czy naprawdę jest ci to do czegoś potrzebne. Przecież twoje babcie nie chodziły tak często do apteki a radziły sobie z różnymi przeziębieniami i innymi chorobami. W tamtych czasach kobiety te czeto kupowały medykamenty na zwykłym straganie. .Obecnie niewiele osób pamięta, że niektóre warzywa czy owoce mają lecznicze właściwości. Zresztą dziś łatwo te właściwości potwierdzić za pomocą badań.

Więcej…